"Param ve Ben" internet siteleri ve Facebook sayfası açıldı.Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.
TSPB sosyal medya hesapları açıldı.
   
 

 

     

    
      
     

 

Lisans başvurusunun doğru ve zamanında yapılabilmesi için aşağıda yer alan açıklamaların takip edilmesi ve ardından sayfanın en altında yer alan “Başvuru Kılavuzunda”  belirtilen başvuru belgelerinin hazırlanması gerekmektedir.

 Sınavlarda başarılı olan adaylara ait bilgilerin sisteme aktarımını takiben, tamamlanması gereken belgelerin teminiyle birlikte sicil tutma sistemine giriş yapılabilir, sicil bilgileri güncellenebilir, lisans başvurusunda bulunup, başvurunun hangi aşamada olduğu takip edilebilir.

Sicil tutma sistemine giriş yapabilmek için ilk önce şifre alınması gerekmektedir. (Sınava başvuru aşamasında alınan şifre sicil tutma sistemine girişte geçerli değildir). Şifre oluşturma sürecinde karşılaşılan sorunlara ilişkin olarak İnternet sitemizde yer alan kullanım kılavuzundan yardım alınabilir.

Bir sermaye piyasası kurumunda çalışan adaylar, lisans başvurularını onayladığında bilgileri kontrol için elektronik ortamda insan kaynakları yetkililerinin onayına gitmektedir. İnsan kaynakları yetkilisi adayın başvuru evrakları ile sicil tutma sistemi üzerinden girdiği bilgileri kontrol ederek onayladığı takdirde başvuru elektronik ortamda Birliğimize ulaşacaktır. Ayrıca, başvuru dosyaları kurum üst yazısı ile Birliğimize gönderilmelidir.

Sermaye piyasası kurumlarından birinde veya sektörde çalışmayan adaylar, lisans başvurularına ilişkin belgeleri iadeli taahhütlü posta yoluyla veya elden Birliğimize ulaştırmalıdır.

•  Lisans başvuru aşamasında karşılaşılan tüm soru ve sorunların çözümü için sermaye piyasası kurumlarında çalışan adayların öncelikle insan kaynakları yetkililerine ulaşmalıdırlar.

•  Sermaye piyasası kurumlarından birinde veya sektörde çalışmayan adaylar, karşılaştıkları soru ve sorunların çözümü için lisanslama@tspakb. org.tr adresine Ad/Soyad, T.C. Kimlik No bilgilerini de içeren bir e-posta göndererek Birliğimize ulaşabilirler.


•  Lisan belgesi başvurusu için gerekli olan belgeleri tamamladıktan sonra sicil tutma sistemine giriş yapılması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT:

1. Sermaye piyasası kurumlarında çalışan adayların (banka, aracı kurum, portföy yönetim şirketi, yatırım ortaklıkları ve değerleme şirketleri) belgeleri insan kaynakları yetkililerince kurum ön yazısı ekinde aşağıda belirtilen adrese iadeli taahhütlü posta veya elden teslim edilebilir.

2. Herhangi bir sermaye piyasası kurumunda çalışmayanlar ise, belgelerini aşağıda belirtilen adrese iadeli taahhütlü posta veya elden teslim edilebilir.

3. Lisans belgesi ücreti ödeme işlemi banka hesapları üzerinden gerçekleştirilmeyecektir. Lisans belgesi ödemeleri Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi üzerinde “Lisans Başvurusu” ekranında “Ödeme Bilgileri” alanında yer alan “Sanal Pos” uygulaması aracılığıyla kredi kartı ile yapılacaktır.

Uyarı: Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen Lisanslama sınavlarını kazanmış olmak sermaye piyasasında lisans belgesi gerektiren görevlerde çalışmak için tek başına yeterli değildir. Lisans Belgesi almaya hak kazanan kişilerin birliğimize başvuru yapıp lisans belgelerini teslim almaları gerekmektedir.

FORMLAR:

- Noter beyanı örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

- Adli Sicil Belgesi dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.


 - Lisans Belgesi Başvuru Kılavuzu  


 - 
Sisteme buradan erişebilirsiniz.    

 


 

Copyright (c) 2008-2014 Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği
Büyükdere Caddesi No:173
1. Levent Plaza A Blok Kat:4
34394 Levent/İstanbul
  Tel: +90 212 280 85 67
Fax: +90 212 280 85 89
E-Posta: info@tspakb.org.tr
Gizlilik SözleşmesiKullanım Koşulları Copyright 2010 - TSPB
You are here >Menüde Görünmeyecek Sayfalar > Lisans Başvuru Bilgileri
Arama şeklini seçin
 
  • Site İçi Arama
  • Google'da Ara
Search