"Param ve Ben" internet siteleri ve Facebook sayfası açıldı.Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.
TSPB sosyal medya hesapları açıldı.
   
 

 

     

    
      
     

 

Lisans Yenileme eğitimlerine başvuru; https://eys.tspakb.org.tr/basvuru/ linki üzerinden yapılmaktadır. Eğitim Yönetim Sisteminde yer alan Eğitim Takviminden planlanmış ve açılmış olan tüm eğitimler görülebilmekte ve detayları izlenebilmektedir. Bu bölümde ayrıca eğitim tipine, eğitim başlangıç tarihine  ve illere göre açılmış/planlanmış olan eğitimler sorgulatılarak izlenebilmektedir.

Lisans Yenileme eğitimlerine başvuru yapabilmek için Eğitim Yönetim Sistemine Giriş yapılması gerekmektedir. Eğitim Takviminin sol tarafında sisteme giriş için Kullanıcı Adı ve Şifre girişinin yer aldığı bölüm bulunmaktadır. LSTS'de (Lisanslama ve Sicil Tutma Sistemi) kayıtlı olan kişiler için TC Kimlik No ve Şifre ile Eğitim Yönetim Sistemine giriş yapılabilmektedir. LSTS'de lisans belgesi başvuru aşamasında kullanılan şifre geçerli olmakla birlikte; şifrenizin geçerlilik süresi dolmuş olabilir. Şifre problemleri ile ilgili işlemlerine ilişkin herhangi bir sorun olması durumunda sistemde yardım menüsünde yer alan kullanım kılavuzundan faydalanabilirsiniz. Şifrelerini unutmuş kişiler, Şifremi Unuttum linkini tıklamak suretiyle LSTS'den tekrar şifrelerini alabilmektedir.

Lisans Statüsü  'Eğitim İhtiyacında' veya 'Geçici İptal'de olan kişiler Lisans Yenileme eğitimlerine başvuru yapabilmektedir.

ÖNERİLER

1. Eğitime kayıt yaptırmadan önce Eğitim Takviminden, sınıf kontenjanının uygunluğunu ve son başvuru tarihini kontrol ediniz.

2. Eğitime başvuru için BAŞVUR butonu tıklandığında açılan ekranda başvurulacak olan eğitime ilişkin bilgiler (eğitimin adı, eğitimin başlangıç-bitiş tarihi, son başvuru tarihi, eğitim yeri, eğitim ücreti, açılan kontenjan, yapılan başvuru sayısı, kalan kontenjan, varsa dersler, eğitmen bilgileri vs) yer alacaktır.

3. Bu bilgilerin arkasından Başvuru Seçenekleri bölümü yer almaktadır. Eğitime başvuru yapabilmek için Başvuru Tipi ve Fatura Türü bilgilerinin seçilmesi  zorunludur. Herhangi birisinin veya ikisinin de seçilmemiş olması durumunda sistem uyarı verecektir.

4. Başvuracakları eğitime ilişkin faturayı kendi adına isteyenlerin Bireysel, kurum adına isteyenlerin ise Kurumsal seçeneğini seçmeleri gerekmektedir.

5. Eğitimlere EFT/Havale ya da Kredi Kartı ödemesi ile kayıt yapılabilmektedir.

6. EFT/Havale ile eğitime kayıt yaptırılması durumunda, EFT/Havale açıklama kısmına Eğitim Yönetim Sistemi tarafından size verilecek olan rezervasyon numarası haricinde ifade yazılması durumunda işleminiz gerçekleşmeyecektir. Rezervasyon süresi (başvuru yapılan günün ertesi günü saat 17:00'a kadar) içerisinde ödeme yapılmaması durumunda başvurunuz iptal edilecektir.

7. Eğitim başvurusu, Başvurularım Bölümünde yer alan Aktif Başvurularım bölümünden kontrol edilmektedir. Tamamlanmış Başvuru eğitim tarihinin 1 gün öncesinde oluşmaktadır. Eğitim başvurusuna ilişkin bilgilendirmeye yönelik herhangi bir elektronik posta gönderilmeyecektir.

Lisans Yenileme Eğitim Türü  Eğitim Ücreti  Eğitim Süresi 
Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey 120 TL 1 Gün
Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey 175 TL 1 Gün
Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı   175 TL 1 Gün
Türev Araçlar  175 TL 1 Gün
Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı  175 TL 1 Gün
Kredi Derecelendirme Uzmanlığı 175 TL 1 Gün
Sermaye Piyasası Faaliyetleri Takas ve Operasyon İşlemleri    30 TL 2 Saat
Temel Düzey Müşteri Temsilciliği 120 TL 1 Gün
Türev Araçlar Müşteri Temsilciliği 120 TL 1 Gün
Türev Araçlar Muhasebe ve Operasyon Sorumlusu   30 TL 2 Saat

. Kaydınızı yaptırdığınız eğitim tarihini daha sonra değiştiremez ve eğitime katılımı iptal edemezsiniz. Bu nedenle  kaydınızı, kesin katılabileceğiniz eğitim tarihine yaptırmanız önerilir.

 . Kaydınız ancak zorunlu hallerde değiştirilebilir veya iptal edilebilir. Bunun için zorunlu hali belgeleyen bir yazı ve eğitim ödemesine dair dekontun eğitim tarihinin en geç iki gün öncesinde Birliğin 212 280 85 89 numaralı faksına gönderilmesi gerekmektedir.

.  Zorunlu hallerin belgelenmesi; örneğin:    

  Hastalık halinin rapor ile,   

 - Bir sermaye piyasası kurumunda çalışanlar için işin gerektirdiği zorunlu hallerin kurumun en üst düzey yetkilisi tarafından imzalı mazeret beyanı ile belirtilmesi,  

 - Diğer kurumlarda çalışanlar için işin gerektirdiği zorunlu hallerin Yönetim Kurulu Başkanı veya Genel Müdürünün imzalı mazeret beyanı ile belirtilmesi,  

-    Hava ve yol koşullarındaki olumsuzluğun yazılı olarak belgelenmesi. vb.

. Yukarıda örneklenen zorunlu haller dışında hiçbir gerekçe ile ücret iadesi yapılmaz ve yatırılan ücret başka bir eğitim için kullanılamaz.

 

Copyright (c) 2008-2014 Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği
Büyükdere Caddesi No:173
1. Levent Plaza A Blok Kat:4
34394 Levent/İstanbul
  Tel: +90 212 280 85 67
Fax: +90 212 280 85 89
E-Posta: info@tspakb.org.tr
Gizlilik SözleşmesiKullanım Koşulları Copyright 2010 - TSPB
You are here >Menüde Görünmeyecek Sayfalar > Eğitim Yönetimi Sistemi Lisans Yenileme Eğitimine
Arama şeklini seçin
 
  • Site İçi Arama
  • Google'da Ara
Search